Wiosna w języku hiszpańskim: nauka przez muzykę. Piosenki dla dzieci na wiosenny czas.

Wiosna tuż za pasem a to doskonały moment, aby dzieci odkrywały cuda natury i uczyły się o zmieniających się porach roku.

To również dobry czas, aby zaangażować dziecko w naukę języka hiszpańskiego i najlepszy sposób na naukę przez radość płynącą z muzyki, rymowanek, wierszy i piosenek wiosennych w języku hiszpańskim.

Jeśli szukasz zabawnych i prostych utworów, w tym poście przedstawimy Ci najlepsze wiosenne piosenki po hiszpańsku dla dzieci i wyjaśnimy, dlaczego są świetnym wyborem do nauki języka.

Dlaczego nauka języka hiszpańskiego przez muzykę to świetny pomysł?

Nauka języka za pomocą piosenek i muzyki to skuteczna metoda dla każdego, bez względu na wiek. Jednak musimy przyznać, że dla dzieci jest to szczególny sposób – wiemy o tym sporo, bo korzystamy z tych skutecznych metod w naszym programie edukacyjnym Niños Musicales.

Muzyka oczywiście sprawia, że nauka języka staje się zabawna, ale to nie wszystko. Nauka przez śpiew poprawia wymowę, zwiększa słownictwo i stanowi wspaniałe wprowadzenie do kultury.

Wiosenne piosenki dla dzieci po hiszpańsku są szczególnie przydatne, ponieważ mogą nauczyć o porze roku i jej specyficznych słowach, a także sprawić, że Twoje dziecko będzie cieszyć się chwytliwymi melodiami i ruchami tanecznymi.

Bez dalszych wstępów, przejdźmy do naszych najlepszych wiosennych utworów po hiszpańsku dla dzieci:

  1. La Primavera (Wiosna)od AglaE

La Primavera (Wiosna) to piosenka, której tekst celebruje nadejście wiosny, najpiękniejszej pory roku. Łączy muzykę, ruch i słownictwo wiosenne w radosny sposób. Zdecydowanie sprzyja pozytywnemu nastawieniu do nauki języka hiszpańskiego! Dzieci nauczą się, jak wiosną kwiaty odzyskują kolory, zwierzęta dobry nastrój, słońce świeci jasno, a ptaki śpiewają swoje piosenki.

Piosenka przekazuje radość i ekscytację, gdy motyle szczęśliwie latają, chmury nie są już smutne, a króliki skaczą z podekscytowania. Melodia i refren piosenki są wesołe i angażujące dla dzieci, zachęcając je do tańca i ruchu. Powtarzanie fraz i proste słownictwo związane z wiosną, zwierzętami i naturą sprawiają, że jest dostępna dla dzieci dopiero zaczynających uczyć się języka. To świetny utwór do wprowadzenia słownictwa związanego z wiosną.

  1. Cucú Cantaba la Rana, od Toycantando 

Cucú Cantaba la Rana to klasyczna hiszpańska rymowanka często kojarzona z wiosną. Opowiada historię żaby śpiewającej cucú, dźwięk, który rzekomo hiszpańskojęzyczne żaby wydają pod wodą. Tekst opisuje różne postacie, takie jak mężczyzna w płaszczu i kapeluszu, dama w długiej sukni oraz marynarz sprzedający rozmaryn. Piosenka jest powtarzalna i ma proste słownictwo, co czyni ją doskonałym zasobem do nauczania podstawowego słownictwa związanego ze zwierzętami, ubraniami i emocjami. Naturalnie zachęca dzieci do śpiewu i tańca!

  1. Dos Orugitas, od Sebastiána Yatry (z filmu „Encanto”)

Dos Orugitas to piosenka Sebastiána Yatry z animowanego filmu Disneya „Encanto”. Tekst Dos Orugitas opowiada historię dwóch gąsienic, które są przyjaciółmi i marzą o staniu się motylami.

Piosenka pięknie przekazuje tematy przyjaźni, wzrostu i transformacji, które często kojarzą się z wiosną, kiedy natura ożywa po zimie. Piosenka ma proste i powtarzalne frazy, które są łatwe do zrozumienia i śpiewania przez dzieci. To świetne ćwiczenie słownictwa hiszpańskiego związanego z owadami, naturą i emocjami.

  1. El Pollito Amarillo, od Leoncito Alado

Ta popularna hiszpańska piosenka opowiada historię małego żółtego kurczaczka. Utwór ma wesołą i chwytliwą melodię, która podkreśla niewinność i radość wiosny, kiedy rodzą się młode zwierzęta. Może być wykorzystana do nauczania hiszpańskiego słownictwa związanego ze zwierzętami, kolorami, częściami ciała i emocjami. Tekst jest powtarzalny, a melodia prosta, co ułatwia młodym uczniom naukę i śpiewanie.

  1. La Primavera

To wesoła piosenka dwujęzyczna, która celebruje nadejście wiosny zarówno po hiszpańsku, jak i w języku angielskim. Tekst podkreśla różne elementy wiosny, takie jak pszczoły latające od kwiatka do kwiatka i ciepło słońca. Jest doskonałym zasobem dla dzieci uczących się również języka angielskiego.

Wiosna to piękna pora roku pełna życia, a włączenie wiosennych piosenek po hiszpańsku może być fantastycznym sposobem na zaangażowanie dziecka w naukę języka lub nawet na odświeżenie własnej znajomości hiszpańskiego!

Ten artykuł został przygotowany dla bloga naszej szkoły językowej Open School, w której wierzymy, że nauka języka obcego może być naturalnym i fascynującym procesem. Prowadzimy angażujące zajęcia dla najmłodszych w oparciu o muzykę i pracę ze zmysłami. Sprawdź sam, jak wyglądają nasze zajęcia.

Przeczytaj więcej: